Foto

10.8.2015

Sucho a období bez deště v Čechách vládne už nějakou dobu a příroda na to reaguje. Zde je pár fotek z polabí a pojizeří. (MN)

sucho
Většina křovin má zvadlé listí.

sucho
Akáty žloutnou jako na podzim

sucho
Většina křovin má zvadlé listí.

sucho
Úroda švestek je sice hojná, ale díky nedostatku vody jsou plody o polovinu menší

sucho
Nebýt vysokých teplot, v přírodě by člověk tipoval konec října

sucho
Vyprahlá zem

sucho
Ve městech to odnesly i trávníky


23.6.2015

Dnes Čechy ovládlo tzv. aprílové počasí. Den plný změn, chvilkových přeháněk a posléze hřejivého sluníčka. Pro někoho, kdo se chce na počasí spolehnout negativní zpráva, ale pro někoho, kdo se zajímá o druhy oblačnosti a výkyvy počasí, vůbec naprosto parádní den. Bylo toho k vidění mnoho, proto přidáváme alespoň pár fotek. Na první můžete vidět vidět ukázkový shelf cloud, na druhé duhu po odchodu přeháňky a na poslední cumulus congestus při západu slunce. (MN)


 
 
 


1.12.2014

Ledovka je dobrý umělec, ale špatný pán. Přidávám pár rychlých fotek, co vykouzlila u nás na zahradě. (MN)


 
 
 
 


15.4.2014

Přidávám do alba pár dalších fotek jara nafocených při projížďce na kole. (MN)


 
 
 
 
 
 


1.4.2014

Další várka jarních fotek z polabí (MN)

 


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


10.3.2014

Přidávám zas pár fotek naší probouzející se přírody a využívám i krásného počasí tohoto období. Fotky jsou focené včera, tedy 9. března a jen podotknu k západu slunce, že jsme tímto dnem prožili první den letošního roku, který byl úplně bez mráčku. A to nejden u nás v ČR, ale i v Německu, Francii a přilehlých státech. Krásná podívaná. No jen to sucho to trošku kazí, zapršet už by mohlo.

Mimochodem, na druhé a třetí fotce je medvědí česnek. Výborná a zdravá rostlinka, která roste mezi prvními z jara a dá se použít třeba jako náhrada špenátu. :-) (MN)


 
 
 
 
 
 
 


27.2.2014

Při dnešní procházce se mi ještě podařilo nafotit zajímavý západ slunce, vykouzlený blížící se okluzní frontou. Mraky pomalu sluníčko zahalují, ale to se brání a nakonec si díru prokouše aspoň ještě na chvilinku. :-)

Na poslední fotce je cirrus fibratus předpovídající změnu počasí. (MN)


 
 
 
 
 


27.2.2014

Jako první co bych zde publikoval, je fotka z mé služební cesty přes Slaný. Foto je pořízeno na okraji města, neobsahuje nic zajímavého, protože se ani po silnicích nic extra fotit nedá. :-) Jen dnes na vetšině území panuje nízká oblacnost a zde se začíná protrhávat. Vypadá to nakonec na krásný den. (MN)


 

Upozornění

 Majacek-1_3                                    Majacek-1_8 

  

 

O n l i n e

Chcete využít náš prostor pro vaše zviditelnění?

Není problém - kontaktujte nás: info@meteovcasnevarovani.cz