Meteo upozornění

11.08.2019 (21:00)

Od brzkého Po rána do Út rána hrozí bouřky a hlavně silné přívalové srážky!

Už během rána k nám dorazí pozůstatky silných bouřek od našich sousedů. Projevovat se budou hlavně vydatnějším deštěm hlavně na J/Z/S ČR a dále ve středních a částečně ve východních Čechách. Během dne se začnou tvořit bouřky, které budou i ojediněle silné. Silné budou hlavně přívalové srážky a na ty vkládáme upozornění.

Naše upozornění platí od Po 00:00 hod. do Út 07:00. 

Naše poslední aktualizace poněkud zvyšuje šance na bouřky/srážky/nárazy větru. Uvedené bouřky se mohou ukázat místy (v překladu na na 30 až 49 % území)
Na bouřky jako takové nevkládáme upozornění. Prakticky se mohou ukázat kdekoliv v ČR s tím, že během Po dne ta pravděpodobnost (o něco větší) bude od východu Čech dále na Moravu a do Slezska. V bouřce spadne od 10 do 30 mm srážek, mohou se přidat větší kroupy a silné nárazy větru okolo 60 km/h.
Upozornění spíše vkládáme na opakované přívalové srážky. Za celé toto období může spadnout od 20 do 70 mm srážek.
Flash-2568381_1280

Prohlášení 

Prohlášení : Upozornění vydávané našim týmem METEO VČASNÉ VAROVÁNÍ nejsou propojené, nebo nejsou součástí státního podniku ČHMÚ a tedy nejsou převzatou verzí.

Naše stránka si dle dostupných - veřejných zdrojů ze světa a zakoupených vlastních aplikací (tzv. map - radarů - synoptických map a mnoho dalšího) tvoří na tzv. základní desce své přehledy, předpovědi, výpočty a nákresy tak, aby vše bylo co nejvíce reálné pro naše území ČR. Proto nenese odpovědnost za případné škody způsobené přijatými opatřeními na základě informací z této stránky. Dle zkušeností využívají některá média, fans, některé JDH či IZS ČR naše upozornění, které berou jako přesné a spolehlivé. Přesto uvedené věty je nutné veřejně uvést dle podmínek našich zákonů ČR.

Pokud využijeme nějaký veřejný obrázek (mapa, srážky atd.), tak vždy uvádíme zdroj.

Naše sdružení Meteo Včasné Varování o.s.  spolupracuje s některými meteorologickými společnostmi v EU. Předpovědi počasí sestavujeme i na základě analýzy zakoupených aplikací, které tvoří tzv. základní desku na kterých pak tvoříme naše výpočty, tak aby vše bylo co nejvíce reálné pro území ČR. Meteo Včasné varování se snaží chránit majetek občanů v době nebezpečných doprovodných jevů počasí.

Upozornění

 Majacek-1_3                                    Majacek-1_8 

 

O n l i n e