Meteo upozornění

23.5.2023 (11:17)

Aktualizace: Dnes (od cca 13:00 do cca 23:00) očekáváme vhodné podmínky pro tvorbu přeháněk a bouřek díky studené frontě, která projde/prochází naše území.
Předpokládáme, že se budou tvořit přeháňky a bouřky (přeháňky mohou být i silnější). Uvedená situace ale nesplní kritéria silné bouřky a proto bez upozornění.
‼V oblastech - částečně v jižních a východních Čechách, částečně na Vysočině a na Moravě a ve Slezsku ta šance na četné přeháňky a místy bouřky (místy v překladu na 30 - 49% území okresu/kraje) tu je. Mohou být ojediněle (v překladu na 5-29% území) i silné.
Proto pro toto území dáváme upozornění od dnešních 13 hodin do večerních cca 23 hodin.
Kritéria na silné bouřky jsou: Pokud očekáváme úhrny srážek 25 až 30 mm/60 min., nárazy větru od 60 do 80 km/h, kroupy od 1 do 2 cm.
Lokálně může do stejné oblasti dorazit několik bouřek a pak celkové úhrny mohou být i okolo 60 mm srážek.
Protože povodí a celkově/půda je již místy nasycené, tak lze předpokládat tam, kde se ukáží vyšší úhrny rychlejší vzestup říček a řek na povodňové stupně. 
Nezapomínejte co vždy připomínáme, že bouřka se přesně nedá předpovědět pro konkrétní místo. Jde o předpoklad při splnění různých meteo. podmínek. Bouřky většinou nikdy nezasáhnou 100% uvedeného kraje.

1.8.2010

Prohlášení 

Prohlášení : Upozornění vydávané našim týmem METEO VČASNÉ VAROVÁNÍ nejsou propojené, nebo nejsou součástí státního podniku ČHMÚ a tedy nejsou převzatou verzí.

Naše stránka si dle dostupných - veřejných zdrojů ze světa a zakoupených vlastních aplikací (tzv. map - radarů - synoptických map a mnoho dalšího) tvoří na tzv. základní desce své přehledy, předpovědi, výpočty a nákresy tak, aby vše bylo co nejvíce reálné pro naše území ČR. Proto nenese odpovědnost za případné škody způsobené přijatými opatřeními na základě informací z této stránky. Dle zkušeností využívají některá média, fans, některé JDH či IZS ČR naše upozornění, které berou jako přesné a spolehlivé. Přesto uvedené věty je nutné veřejně uvést dle podmínek našich zákonů ČR.

Pokud využijeme nějaký veřejný obrázek (mapa, srážky atd.), tak vždy uvádíme zdroj.

Naše sdružení Meteo Včasné Varování o.s.  spolupracuje s některými meteorologickými společnostmi v EU. Předpovědi počasí sestavujeme i na základě analýzy zakoupených aplikací, které tvoří tzv. základní desku na kterých pak tvoříme naše výpočty, tak aby vše bylo co nejvíce reálné pro území ČR. Meteo Včasné varování se snaží chránit majetek občanů v době nebezpečných doprovodných jevů počasí.

Upozornění

 Majacek-1_3                                    Majacek-1_8 

  

 

O n l i n e

Chcete využít náš prostor pro vaše zviditelnění?

Není problém - kontaktujte nás: info@meteovcasnevarovani.cz