Meteo upozornění

08.09.2022 (11:17)

Během čtvtečního dne očekáváme přívalové srážky/bouřky
Upozornění platné pro východ Čech, Vysočinu, Moravu/Slezsko s platností
od 8.9. (cca 12:00) do 8.9. (cca 23:30).
Předpokládá během odpoledne/večera postupně místy bouřky, které budou spíše ojediněle (v překladu na 5-29% území) silné hlavně na přívalové srážky. Nelze vyloučit kroupy a nárazy větru od 50 do 85 km/h. 
Nelze přesně určit polohu předpokládaných silných bouřek v této situaci. Při silné bouřce mohou být krátkodobé úhrny od 10 do 40 mm, v extrémních případech nelze vyloučit až 75 mm. 
Protože povodí a celkově/půda je již místy nasycené, tak lze předpokládat tam, kde se ukáží vyšší úhrny rychlejší vzestup říček a řek na povodňové stupně. 
Nezapomínejte co vždy připomínáme, že bouřka se přesně nedá předpovědět pro konkrétní místo. Jde o předpoklad při splnění různých meteo. podmínek. Bouřky většinou nikdy nezasáhnou 100% uvedeného kraje.

1.8.2010

Prohlášení 

Prohlášení : Upozornění vydávané našim týmem METEO VČASNÉ VAROVÁNÍ nejsou propojené, nebo nejsou součástí státního podniku ČHMÚ a tedy nejsou převzatou verzí.

Naše stránka si dle dostupných - veřejných zdrojů ze světa a zakoupených vlastních aplikací (tzv. map - radarů - synoptických map a mnoho dalšího) tvoří na tzv. základní desce své přehledy, předpovědi, výpočty a nákresy tak, aby vše bylo co nejvíce reálné pro naše území ČR. Proto nenese odpovědnost za případné škody způsobené přijatými opatřeními na základě informací z této stránky. Dle zkušeností využívají některá média, fans, některé JDH či IZS ČR naše upozornění, které berou jako přesné a spolehlivé. Přesto uvedené věty je nutné veřejně uvést dle podmínek našich zákonů ČR.

Pokud využijeme nějaký veřejný obrázek (mapa, srážky atd.), tak vždy uvádíme zdroj.

Naše sdružení Meteo Včasné Varování o.s.  spolupracuje s některými meteorologickými společnostmi v EU. Předpovědi počasí sestavujeme i na základě analýzy zakoupených aplikací, které tvoří tzv. základní desku na kterých pak tvoříme naše výpočty, tak aby vše bylo co nejvíce reálné pro území ČR. Meteo Včasné varování se snaží chránit majetek občanů v době nebezpečných doprovodných jevů počasí.

Upozornění

 Majacek-1_3                                    Majacek-1_8 

  

 

O n l i n e

Logos-2