Meteo upozornění

17.7.2018 (20:44)

UPOZORNĚNÍ NA VYDATNÉ SRÁŽKY PRO SV/V/JV ČR

Jak už od nás víte, tak z nenápadné tlakové níže se stala poměrně rozsáhlá níže, která bude stále více a více zasahovat do našeho počasí. Nově předpokládáme, že vydatnější srážky zasáhnou Krkonoše, Orlické hory, částečně východ Čech, dále Moravu/Slezsko a hlavně návětří Jeseníků a Beskyd.

Právě v těchto oblastech spadne od dnešních 22:00 do Pá 06:00 hod. celkově od 25 do 50 mm, na horách od 50 do 100 mm, na návětří hor 100 - 150 mm srážek.

Protože povodí má málo vody, tak předpokládáme, že většinou uvedené vysoké úhrny bez problému pojme.

Proto se dá očekávat, že říčky/řeky budou stoupat jen na 1.SPA. Ojediněle až na 2.SPA.

Teploty budou rozdělovat ČR. Zatím co v Čechách budeme v dalších dnech měřit teploty od 23 do 29 stup. Na okraji východních Čech a na Moravě a ve Slezsku tu budou teploty od 17 do 23 stup.

Předpokladu modelu GFS od wetterzentrale ukazuje velké množ. srážek hlavně na SV/V ČR.

Protože jde o rozsáhlou tlakovou níži, která je nevyzpytatelná, tak situaci zítra raději upřesníme.

Screenshot_1_2

Prohlášení 

Prohlášení : Upozornění vydávané našim týmem METEO VČASNÉ VAROVÁNÍ nejsou propojené, nebo nejsou součástí státního podniku ČHMÚ a tedy nejsou převzatou verzí.

Naše stránka si dle dostupných - veřejných zdrojů ze světa a zakoupených vlastních aplikací (tzv. map - radarů - synoptických map a mnoho dalšího) tvoří na tzv. základní desce své přehledy, předpovědi, výpočty a nákresy tak, aby vše bylo co nejvíce reálné pro naše území ČR. Proto nenese odpovědnost za případné škody způsobené přijatými opatřeními na základě informací z této stránky. Dle zkušeností využívají některá média, fans, některé JDH či IZS ČR naše upozornění, které berou jako přesné a spolehlivé. Přesto uvedené věty je nutné veřejně uvést dle podmínek našich zákonů ČR.

Pokud využijeme nějaký veřejný obrázek (mapa, srážky atd.), tak vždy uvádíme zdroj.

Naše sdružení Meteo Včasné Varování o.s.  spolupracuje s některými meteorologickými společnostmi v EU. Předpovědi počasí sestavujeme i na základě analýzy zakoupených aplikací, které tvoří tzv. základní desku na kterých pak tvoříme naše výpočty, tak aby vše bylo co nejvíce reálné pro území ČR. Meteo Včasné varování se snaží chránit majetek občanů v době nebezpečných doprovodných jevů počasí.

Upozornění

 Majacek-1_3                                    Majacek-1_8 


 

O n l i n e