Meteo upozornění

23.2.2020 (09:25)

SILNÝ A VELICE SILNÝ VÍTR PRO CELOU ČR - stále je tedy v platnosti upozornění!

Platnost od 23.2. (11:00) do 24.2. (04:00)

Jak už od nás víte řadu dní, tak na toto období stále počítáme s nárazy větru v celé ČR, které budou silné až velice silné. Nejsilnější nárazy budou v období od 23.2. (11:00) do 24.2. (04:00).

V nižších polohách očekáváme nárazy za celé období od 50 do 100 km/h, ojediněle to může být až 110 km/h.

Na horách to budou nárazy od 80 do 130 km/h, na hřebenech klidně až 150 km/h. Sněžka může ojediněle ukázat náraz až 190 km/h.

Při velice silném větru lze očekávat materiální škody na velkém území, omezení v dopravě, výpadky elektrického proudu, polomy v lesích i ohrožení životů a proto omezte pohyb venku a hlavně jízdu autem (větrné poryvy mohou auto učinit neovladatelné). Nezdržovat se zejména v okolí budov. Hrozí stržení střešní krytiny/plechy a podobně. Nechodit na místa, kde se vyskytují stromy.
Očekávají se četná místa s neprůjezdností silnic a pozor na možnost pádu drátů vysokého napětí.
Železniční doprava a distribuce elektřiny může být také na mnoha místech narušena od několika hodin až po několik dní.

Doplníme, že aktuálně máme nárazy v ČR okolo 55 km/h a dále budou zesilovat. Mohou se přidat také bouřky a hlavně v celé ČR na horách očekáváme vzestup říček a řek na 1 a ojediněle 2.SPA.

Vitr-varovani

Prohlášení 

Prohlášení : Upozornění vydávané našim týmem METEO VČASNÉ VAROVÁNÍ nejsou propojené, nebo nejsou součástí státního podniku ČHMÚ a tedy nejsou převzatou verzí.

Naše stránka si dle dostupných - veřejných zdrojů ze světa a zakoupených vlastních aplikací (tzv. map - radarů - synoptických map a mnoho dalšího) tvoří na tzv. základní desce své přehledy, předpovědi, výpočty a nákresy tak, aby vše bylo co nejvíce reálné pro naše území ČR. Proto nenese odpovědnost za případné škody způsobené přijatými opatřeními na základě informací z této stránky. Dle zkušeností využívají některá média, fans, některé JDH či IZS ČR naše upozornění, které berou jako přesné a spolehlivé. Přesto uvedené věty je nutné veřejně uvést dle podmínek našich zákonů ČR.

Pokud využijeme nějaký veřejný obrázek (mapa, srážky atd.), tak vždy uvádíme zdroj.

Naše sdružení Meteo Včasné Varování o.s.  spolupracuje s některými meteorologickými společnostmi v EU. Předpovědi počasí sestavujeme i na základě analýzy zakoupených aplikací, které tvoří tzv. základní desku na kterých pak tvoříme naše výpočty, tak aby vše bylo co nejvíce reálné pro území ČR. Meteo Včasné varování se snaží chránit majetek občanů v době nebezpečných doprovodných jevů počasí.

Upozornění

 Majacek-1_3                                    Majacek-1_8 

  

 

O n l i n e