Meteo upozornění

2.8.2020 (9:34)

UPŘESNĚNÍ - NOVÉ UPOZORNĚNÍ BOUŘKY/TRVALEJŠÍ SRÁŽKY/ZVEDÁNÍ ŘÍČEK A ŘEK

Dnes v Ne bude od západu jen velice zvolna postupovat i přes naše území zvlněná studená fronta. Ta se bude během Ne a Po více vlnit a tak její vliv ještě bude i během Út dne.

Co fronta přinese?

Pěkné/slunéčné počasí bude po většinu dne na Moravě a ve Slezsku. Během dopoledních hodin bude více oblačnosti naopak v Čechách, kde se během poledne začnou tvořit přeháňky a bouřky, které budou i silné. Na Moravu/Slezska srážky a bouřky dorazí až pozdě odpoledne/večer.

Jedno ranní bouřkové pásmo mělo energii procestovat celé Německo a právě toto bouřkové pásmo ráno a dopoledne ještě zasáhlo část západních/středních a jižních Čech.


V bouřkách očekáváme většinou úhrny od 5 do 30 mm, menší kroupy, silné nárazy větru okolo 65 km/h.

V ojediněle silné bouřce (prakticky se může ukázat kdekoliv v ČR) se mohou ukázat větší kroupy, přívalové srážky od 15 do 50 mm srážek nebo silné nárazy větru okolo 80 km/h.

Srážky:  Celkově tedy v celé ČR spadne od Ne do Út dne od 30 do 70 mm srážek, na Z/SZ ČR to může být méně od 15 do 30 mm srážek. Na V Moravě bude srážek až do Út rána méně. Vydatněji bude pršet až cca v Út ráno a během Út dne, kde spadne od 15 do 30 mm srážek.

V opakovaných bouřkách a také celkovém součtu trvalejšího deště může lokálně spadnout až 100 mm srážek.

Proto očekáváme hlavně na jihu Čech, východě Čech (okolí Železných hor, Orlické hory), Vysočina, okolí Kralického Sněžníku, na S a SV Moravě zvedání říček a řek i na povodňové stupně.

Většinou budou dosaženy 1 a ojediněle 2.SPA. Třetí stupeň pouze v případě opakované bouřky do stejné oblasti. Říčky a řeky budeme během dalších dní sledovat.

Dle potřeby vše ještě upřesníme v našem případném online sledování.


 

27.7. (07:11)

Zítra ráno vložíme upozornění na vysoké teploty a silné bouřky

Zítra ráno s velkou pravděpodobností vložíme upozornění na vysoké teploty.

Na velkém území ČR budou teploty stoupat nad 32 stupňů. Dále také vložíme upozornění na možné silné bouřky, které budou hlavně přecházet v době studené fronty.

Ta by měla přecházet zítra během odpoledních až večerních hodin a to od JZ/Z. Projevy studené fronty mohou být silné až velice silné.

To upřesníme dnes v noci a Vám upozornění vložíme max. zítra ráno.

Od středy se počasí uklidní :)

Storm-4651306_1280


1.8.2010

Prohlášení 

Prohlášení : Upozornění vydávané našim týmem METEO VČASNÉ VAROVÁNÍ nejsou propojené, nebo nejsou součástí státního podniku ČHMÚ a tedy nejsou převzatou verzí.

Naše stránka si dle dostupných - veřejných zdrojů ze světa a zakoupených vlastních aplikací (tzv. map - radarů - synoptických map a mnoho dalšího) tvoří na tzv. základní desce své přehledy, předpovědi, výpočty a nákresy tak, aby vše bylo co nejvíce reálné pro naše území ČR. Proto nenese odpovědnost za případné škody způsobené přijatými opatřeními na základě informací z této stránky. Dle zkušeností využívají některá média, fans, některé JDH či IZS ČR naše upozornění, které berou jako přesné a spolehlivé. Přesto uvedené věty je nutné veřejně uvést dle podmínek našich zákonů ČR.

Pokud využijeme nějaký veřejný obrázek (mapa, srážky atd.), tak vždy uvádíme zdroj.

Naše sdružení Meteo Včasné Varování o.s.  spolupracuje s některými meteorologickými společnostmi v EU. Předpovědi počasí sestavujeme i na základě analýzy zakoupených aplikací, které tvoří tzv. základní desku na kterých pak tvoříme naše výpočty, tak aby vše bylo co nejvíce reálné pro území ČR. Meteo Včasné varování se snaží chránit majetek občanů v době nebezpečných doprovodných jevů počasí.

Upozornění

 Majacek-1_3                                    Majacek-1_8 

  

 

O n l i n e