Meteo upozornění

6.2. (10:55)

ČEKÁ NÁS NEBEZPEČNÉ POČASÍ - MRAZY V NÍŽINÁCH DO -19°C - PROBLÉMY NA SILNICÍCH/ŽELEZNICÍCH A HLAVNĚ V ENERGETICE!

PŘIPRAVTE SE NA VYDATNÉ SNĚŽENÍ - SILNOU LEDOVKU - SILNÉ MRAZY!

To co předpokládal náš tým řadu dní se od dnešního odpoledne začne vyplňovat.

Dorazilo k nám teplotní rozhraní, které se bude více vlnit a hlavně bude více zesilovat.

Toto neobvykle silné teplotní rozhraní vzniká právě nad ČR a doslova nás čeká souboj teplého vzduchu od JV s tím arktickým od S/SV. V dalších dnech ale vítězem bude mrazivé počasí. Dokonce některé modelové předpovědi naznačují hodně mrazivé počasí do cca 14 - 16.2.

Teploty 

So:  denní -3/+1°C na S/V, 0/+4°C ostatní části území ( noční teploty neudáváme - budou pod -10 °C)

Ne:  denní -8/-3°C na S/V, -1/+2°C na jihu území
Z Ne na Po a v Po ráno začnou teploty citelně klesat i v nížinách!
Po: noc/ráno -7/-14°C a Po denní -9/-4 °C.
Út: noc/ráno -9/-19°C a Út denní -9/-4°C
St: noc/ráno -9/-19°C a St denní -10-5°C
Čt: noc/ráno -7/-18°C
Srážky od dnešního (So) večera do Út večera spadne od 15 - 40 cm/mm.  A pozor pro řidiče!! Z toho v nížinách to bude většinou od 12 do 25 cm nového sněhu.
Vítr ten bude v nárazech od 20 do 40 km/h.
Ledovka - ta se bude tvořit od dnešního večera do cca pondělního poledne a může se prakticky vytvořit v celé ČR. Jen na SZ a S ČR spíše ojediněle!
UPOZORNĚNÍ - SOUHRN:
*Na horách a v mrazových kotlinách nelze vyloučil pokles teplot v některé dny na hodnoty od -28 až do -35°C.
*Z Ne na Po začne upozornění na silný až velice silný mráz pro celou ČR a to vždy v nočních a ranních hodinách a to nejméně až do cca 14.2.2021 s případnou možností prodloužení. Teploty budou v tento čas klesat na hodnoty většinou od -9 do -19°C.
*Od So večera do Po poledne tvorba ledovky (ledovka může být silná - ojediněle velice silná).
* Sněžení - v celé ČR očekáváme do Út večera, že připadne (i v nížinách) od 10 do 25 cm sněhu, ojediněle i více. Na horách to může být až ke 40 cm.
Předpokládáme, že bude docházet k vážným situacím v energetice, na železnicích a silnicích.  
Vše budeme dle potřeby upřesňovat!

1.8.2010

Prohlášení 

Prohlášení : Upozornění vydávané našim týmem METEO VČASNÉ VAROVÁNÍ nejsou propojené, nebo nejsou součástí státního podniku ČHMÚ a tedy nejsou převzatou verzí.

Naše stránka si dle dostupných - veřejných zdrojů ze světa a zakoupených vlastních aplikací (tzv. map - radarů - synoptických map a mnoho dalšího) tvoří na tzv. základní desce své přehledy, předpovědi, výpočty a nákresy tak, aby vše bylo co nejvíce reálné pro naše území ČR. Proto nenese odpovědnost za případné škody způsobené přijatými opatřeními na základě informací z této stránky. Dle zkušeností využívají některá média, fans, některé JDH či IZS ČR naše upozornění, které berou jako přesné a spolehlivé. Přesto uvedené věty je nutné veřejně uvést dle podmínek našich zákonů ČR.

Pokud využijeme nějaký veřejný obrázek (mapa, srážky atd.), tak vždy uvádíme zdroj.

Naše sdružení Meteo Včasné Varování o.s.  spolupracuje s některými meteorologickými společnostmi v EU. Předpovědi počasí sestavujeme i na základě analýzy zakoupených aplikací, které tvoří tzv. základní desku na kterých pak tvoříme naše výpočty, tak aby vše bylo co nejvíce reálné pro území ČR. Meteo Včasné varování se snaží chránit majetek občanů v době nebezpečných doprovodných jevů počasí.

Upozornění

 Majacek-1_3                                    Majacek-1_8 

  

 

O n l i n e