Meteo upozornění

10.8.2017

ČEKÁME SILNÉ A VELICE SILNÉ BOUŘKY

PLATNOST OD 10.8. (cca 10:00) DO 11.8. (cca 10:00) PRO CELOU ČR!

V noci a ráno dle předpokladů přešlo přes části ČR cca 20 - 30% bouřek/srážek a ojediněle (na 5 - 29% území) byla bouřka silnější.

Dnes během dne očekáváme tvorbu bouřek, které budou místy silné až velice silné. Nové bouřky se budou tvořit v dalších hodinách a budou zesilovat. I tak mějte na paměti, že bouřky většinou nemusí zasáhnou 100% kraje/okresu. Určit, kde budou silné a v kolik hodin, je v tomto dnešním případě téměř nemožné.

Bouřky se prakticky mohou začít tvořit kdekoliv během celé platnosti. 

Hrozí: nárazy větru okolo 50 až 80 km/h, větší kroupy a nebo srážky od 25 do 50 mm. Za celé období platnosti může bouřka zasáhnout opakovaně stejná území a v takovém případě celkové úhrny srážek až do 90 mm.

Pokud některé místo zasáhne velice silná bouřka, tak očekáváme nárazy větru okolo 90 km/h, velké kroupy a přívalové srážky nad 50 mm. V některých případech, kdyby bouřka opakovaně zasáhla stejné místo, tak může spadnout více jak 130 mm srážek.

Lightning-bolt-768801_1920


22.3.2013

Prohlášení 

Prohlášení : Upozornění vydávané našim týmem METEO VČASNÉ VAROVÁNÍ nejsou propojené, nebo nejsou součástí státního podniku ČHMÚ a tedy nejsou převzatou verzí.

Naše stránka si dle dostupných - veřejných zdrojů ze světa a zakoupených vlastních aplikací (tzv. map - radarů - synoptických map a mnoho dalšího) tvoří na tzv. základní desce své přehledy, předpovědi, výpočty a nákresy tak, aby vše bylo co nejvíce reálné pro naše území ČR. Proto nenese odpovědnost za případné škody způsobené přijatými opatřeními na základě informací z této stránky. Dle zkušeností využívají některá média, fans, některé JDH či IZS ČR naše upozornění, které berou jako přesné a spolehlivé. Přesto uvedené věty je nutné veřejně uvést dle podmínek našich zákonů ČR.

Pokud využijeme nějaký veřejný obrázek (mapa, srážky atd.), tak vždy uvádíme zdroj.

Naše sdružení Meteo Včasné Varování o.s.  spolupracuje s některými meteorologickými společnostmi v EU. Předpovědi počasí sestavujeme i na základě analýzy zakoupených aplikací, které tvoří tzv. základní desku na kterých pak tvoříme naše výpočty, tak aby vše bylo co nejvíce reálné pro území ČR. Meteo Včasné varování se snaží chránit majetek občanů v době nebezpečných doprovodných jevů počasí.

Aktuální čas


Přesný čas

Upozornění

 Majacek-1_3                                    Majacek-1_8 

 

Doporučujeme

O n l i n e