Meteo upozornění

(24.2.10:05)

Upozornění na silné mrazy!

Toto upozornění platí od 25.2. (01:00) do cca 1.3. (08:00).

Jak už od nás delší dobu víte, tak mrazy budou více zesilovat. A právě proto od Ne rána budou teploty už hodně nízké. Tedy dosáhneme na mnoha místech hranice pro vyhlášení upozornění na silné mrazy.
Upozornění na silné mrazy je v případě, že se očekává pokles teplot pod -12 stup.
Proto předpokládáme, že na většině území (prakticky kdekoliv v ČR v době platnosti) budou 
dnech (myšleno noci/rána) klesat teploty na -10 až -20 stup. To platí také i pro nižší polohy.
Ojediněle se mohou ukázat teploty okolo -22 stup. Na horách a v mraz. kotlinách až do -35 stup.
Přes den budou teploty také den po dní nižší. Třeba v So od -5 do -1 stup. V Ne a v Po od -10 do -5 stup.
Další dny ještě upřesníme.

 Information-44464_960_720


Meteo upozornění

17.1.2018 (21:00)

ZASÁHNE NÁS NĚKOLIK NEBEZPEČNÝCH METEO JEVŮ

Bohužel to co se u nás psalo před pár dny, že tento týden bude plodný na živější počasí, tak po včerejším lokálním živém počasí nás čeká o dost horší situace, která si vyžaduje z naší strany i vložené upozornění.

NÁLEDÍ: prakticky kdekoliv v ČR se může ukázat náledí a to od 17.1. (cca 22:00) do 18.1. (cca 11:00). 

SILNÉ SNĚHOVÉ PŘEHÁŇKY: Platnost od 17.1. (cca 23:00) do 18.1. (cca 18:00).  Prakticky kdekoliv v ČR se může po dobu platnosti ukázat silná přeháňka (i do stejného místa opakovaně) ve které může spadnout za velice krátký čas i několik cm nového sněhu. Toto platí i pro nížiny až do Čt poledne. Od této doby se budou srážky sněhové stěhovat nad cca 500 m n.m. , později nad cca 700 m n.m. 

Nelze vyloučit, že se zítra ukáží ojedinělé bouřky!

VÍTR: Během čtvrtečního rána začne vítr zesilovat. Bude většinou foukat od západu. Nejsilnější bude od cca 09:00 do cca 23:00. Toto upozornění na velice silný vítr platí pro celou ČR. Proto naměříme nárazy od 75 do 100 km/h i v nižších polohách. Na horách může foukat okolo 125 km/h.

Předpokládáme, že se v dalších hodinách a dnech dají očekávat problémy na železnicích a také hlavně distributoři elektřiny zažijí rušné hodiny/dny. Také silnice mohou zažívat kalamitní situace (sněhové jazyky/závěje).

 

Snímek: cez.cz

V-ramci-cviceneho-pozaru-v-transformovne-pribram-zasahoval-i-mistni-hasicsky-zachranny-sbor


Prohlášení 

Prohlášení : Upozornění vydávané našim týmem METEO VČASNÉ VAROVÁNÍ nejsou propojené, nebo nejsou součástí státního podniku ČHMÚ a tedy nejsou převzatou verzí.

Naše stránka si dle dostupných - veřejných zdrojů ze světa a zakoupených vlastních aplikací (tzv. map - radarů - synoptických map a mnoho dalšího) tvoří na tzv. základní desce své přehledy, předpovědi, výpočty a nákresy tak, aby vše bylo co nejvíce reálné pro naše území ČR. Proto nenese odpovědnost za případné škody způsobené přijatými opatřeními na základě informací z této stránky. Dle zkušeností využívají některá média, fans, některé JDH či IZS ČR naše upozornění, které berou jako přesné a spolehlivé. Přesto uvedené věty je nutné veřejně uvést dle podmínek našich zákonů ČR.

Pokud využijeme nějaký veřejný obrázek (mapa, srážky atd.), tak vždy uvádíme zdroj.

Naše sdružení Meteo Včasné Varování o.s.  spolupracuje s některými meteorologickými společnostmi v EU. Předpovědi počasí sestavujeme i na základě analýzy zakoupených aplikací, které tvoří tzv. základní desku na kterých pak tvoříme naše výpočty, tak aby vše bylo co nejvíce reálné pro území ČR. Meteo Včasné varování se snaží chránit majetek občanů v době nebezpečných doprovodných jevů počasí.

Aktuální čas


Přesný čas

Upozornění

 Majacek-1_3                                    Majacek-1_8 

 

Doporučujeme

O n l i n e