Meteo upozornění

7.8.2021 (17:57)

OČEKÁVÁME SILNÉ A VELICE SILNÉ BOUŘKY!

Dnes večer přejde přes část území výrazná studená fronta. Proč výrazná? Bouřky na přední straně budou velice výrazné. Očekáváme dynamickou podporu střihu větru, vyšší helicitu atd.

Co je důležité si říct.  V ČR bude rozdílné počasí. Zatím co západněji bude srážek méně a bouřky spíše ojediněle, tak v centrální části ČR budou bouřky silné/velice silné, jak na srážky, tak na možné kroupy a nárazy větru od 50 do 110 km/h. Směrem k Moravě půjde o spíše ojedinělé přeháňky či ojedinělé bouřky. Srážky se dají na Moravě a ve Slezsku očekávat až zítra během dne. 

V těchto oblastech (jižní Čechy, střední Čechy, severní a východní Čechy a Vysočina) očekáváme, že od dnešních 19:30 do Ne cca 05:00 hodin spadne od 20 do 50 mm srážek, ojediněle až 75 mm srážek, nebo větší kroupy či nárazy větru od 50 do 110 km/h! 

Na ostatním území Čech půjde spíše o občasný déšť či přeháňky a jen ojedinělé bouřky. Morava může očekávat většinou klidné počasí.

Předpoklady hovoří, že v opakovaných bouřkách do stejné oblasti a vydatnějším srážkám může celkově v součtu spadnout od 20 do 50 mm a nelze v extrémním lokálním případě hovořit až o více jak 80 mm. Nelze v uvedených oblastech vyloučit vzestupy některých říček na 1-2. SPA

Pamatujte na to, že bouřka většinou nikdy nezasáhne 100% území. Také pamatujte na to, že bouřka může opakovaně zasáhnout stejné místo a celkové srážky mohou vysoko přesahovat předpokládané úhrny spadu srážek. Mohou se rozvodnit menší toky na povodňové stupně. 

Fffddd

 *žlutá barva - silné bouřky * oranžová barva - velice silné bouřky*

Vše budeme dle potřeby upřesňovat.


1.8.2010

Prohlášení 

Prohlášení : Upozornění vydávané našim týmem METEO VČASNÉ VAROVÁNÍ nejsou propojené, nebo nejsou součástí státního podniku ČHMÚ a tedy nejsou převzatou verzí.

Naše stránka si dle dostupných - veřejných zdrojů ze světa a zakoupených vlastních aplikací (tzv. map - radarů - synoptických map a mnoho dalšího) tvoří na tzv. základní desce své přehledy, předpovědi, výpočty a nákresy tak, aby vše bylo co nejvíce reálné pro naše území ČR. Proto nenese odpovědnost za případné škody způsobené přijatými opatřeními na základě informací z této stránky. Dle zkušeností využívají některá média, fans, některé JDH či IZS ČR naše upozornění, které berou jako přesné a spolehlivé. Přesto uvedené věty je nutné veřejně uvést dle podmínek našich zákonů ČR.

Pokud využijeme nějaký veřejný obrázek (mapa, srážky atd.), tak vždy uvádíme zdroj.

Naše sdružení Meteo Včasné Varování o.s.  spolupracuje s některými meteorologickými společnostmi v EU. Předpovědi počasí sestavujeme i na základě analýzy zakoupených aplikací, které tvoří tzv. základní desku na kterých pak tvoříme naše výpočty, tak aby vše bylo co nejvíce reálné pro území ČR. Meteo Včasné varování se snaží chránit majetek občanů v době nebezpečných doprovodných jevů počasí.

Upozornění

 Majacek-1_3                                    Majacek-1_8 

  

 

O n l i n e