Meteo upozornění

20.10.2021 (20:42)

Očekáváme silný až velice silný vítr!

Zítra ráno očekáváme výrazně zesilující vítr. Nejsilnější nárazy větru se očekávají od čtvrtečních cca 06:00 hod. do čtvrtečních cca 21:30 hod. 

A právě nejsilnější vítr se dá očekávat v Čechách a na Vysočině. V nižších polohách budou nárazy větru od 50 do 90 kmh, ojediněle až 100 km/h. Na horách až 130 km/h, hřebeny ojediněle až nad 140 km/h.

Na Moravě a ve Slezsku budou nárazy větru slabší a to od 40 do 75 km/h, ojediněle až 85 km/h, na horách a hřebenech až 110 km/h.

Večer a hlavně v noci na pátek bude vítr postupně slábnout.

Předpokládáme, že na studené frontě nelze vyloučit i ojedinělé bouřky.


1.8.2010

Prohlášení 

Prohlášení : Upozornění vydávané našim týmem METEO VČASNÉ VAROVÁNÍ nejsou propojené, nebo nejsou součástí státního podniku ČHMÚ a tedy nejsou převzatou verzí.

Naše stránka si dle dostupných - veřejných zdrojů ze světa a zakoupených vlastních aplikací (tzv. map - radarů - synoptických map a mnoho dalšího) tvoří na tzv. základní desce své přehledy, předpovědi, výpočty a nákresy tak, aby vše bylo co nejvíce reálné pro naše území ČR. Proto nenese odpovědnost za případné škody způsobené přijatými opatřeními na základě informací z této stránky. Dle zkušeností využívají některá média, fans, některé JDH či IZS ČR naše upozornění, které berou jako přesné a spolehlivé. Přesto uvedené věty je nutné veřejně uvést dle podmínek našich zákonů ČR.

Pokud využijeme nějaký veřejný obrázek (mapa, srážky atd.), tak vždy uvádíme zdroj.

Naše sdružení Meteo Včasné Varování o.s.  spolupracuje s některými meteorologickými společnostmi v EU. Předpovědi počasí sestavujeme i na základě analýzy zakoupených aplikací, které tvoří tzv. základní desku na kterých pak tvoříme naše výpočty, tak aby vše bylo co nejvíce reálné pro území ČR. Meteo Včasné varování se snaží chránit majetek občanů v době nebezpečných doprovodných jevů počasí.

Upozornění

 Majacek-1_3                                    Majacek-1_8 

  

 

O n l i n e