Meteo upozornění

29.9.2019 (17:05)

OČEKÁVANÉ SILNÉ NÁRAZY VĚTRU DORAZÍ UŽ V NOCI

V dalších hodinách nám začne zesilovat vítr. Aktuálně (17:00) jsou jeho občasné nárazy většinou do 50 km/h, ale později večer a v noci začne více zesilovat. Slábnout bude až během Po večera.

To nejhorší bude v noci z neděle na pondělí a v pondělí během dne. Silný vítr, jehož rychlost může v nárazech přesáhnout 80 km/h v nižších polohách a na horách  a hřebenech i více jak 120 km/h přináší tato (viz snímek) prohlubující tlakové níže, která má svůj střed aktuálně v okolí Britských ostrovů a v dalších hodinách se bude posouvat více k východu. Proto v nižších polohách očekávejte nárazy od 60 do 90 km/h, hory do 110 km/h, hřebeny až 125 km/h. slábnout bude spíše až v Po k večeru.

Snímek od https://www.wetteronline.de ukazuje aktuální polohu tlakové níže. Druhý snímek pak ukazuje zítřejší ráno/dopoledne a velice husté izobary .  Izobary jsou čáry spojující místa se stejným tlakem. Čím hustěji jsou u sebe, tím silnější se dá očekávat vítr. Viz. naše zakreslení v šipkách.

Zzzz_5

Zuuuuu

Prohlášení 

Prohlášení : Upozornění vydávané našim týmem METEO VČASNÉ VAROVÁNÍ nejsou propojené, nebo nejsou součástí státního podniku ČHMÚ a tedy nejsou převzatou verzí.

Naše stránka si dle dostupných - veřejných zdrojů ze světa a zakoupených vlastních aplikací (tzv. map - radarů - synoptických map a mnoho dalšího) tvoří na tzv. základní desce své přehledy, předpovědi, výpočty a nákresy tak, aby vše bylo co nejvíce reálné pro naše území ČR. Proto nenese odpovědnost za případné škody způsobené přijatými opatřeními na základě informací z této stránky. Dle zkušeností využívají některá média, fans, některé JDH či IZS ČR naše upozornění, které berou jako přesné a spolehlivé. Přesto uvedené věty je nutné veřejně uvést dle podmínek našich zákonů ČR.

Pokud využijeme nějaký veřejný obrázek (mapa, srážky atd.), tak vždy uvádíme zdroj.

Naše sdružení Meteo Včasné Varování o.s.  spolupracuje s některými meteorologickými společnostmi v EU. Předpovědi počasí sestavujeme i na základě analýzy zakoupených aplikací, které tvoří tzv. základní desku na kterých pak tvoříme naše výpočty, tak aby vše bylo co nejvíce reálné pro území ČR. Meteo Včasné varování se snaží chránit majetek občanů v době nebezpečných doprovodných jevů počasí.

Upozornění

 Majacek-1_3                                    Majacek-1_8 

 

O n l i n e