Zprávy

18.1.2019

MRAZIVÉ POČASÍ BUDE ÚŘADOVAT

Dá se říct, že od dnešního večera (18.1.) k nám na delší dobu dorazí mrazivé počasí.

Ranní sobotní teploty budou už hodně nízké a to od -4 do -9°C, oj. až -12°C. Na horách a v mraz. kotlinách při utišení větru ojediněle až - 24°C.

Sobotní den ukáže denní teploty od -4 do +1°C.

Nedělní ranní teploty budou -2 do -8°C, na horách i nižší. Nedělní denní pak od -4 do +1°C.

Pondělní ranní teploty ukáží hodnoty od -5 do -11°C. Ty denní pak budou od -4 do +1°C.

Mrazivé počasí bude trvat i v dalších dnech. Doplníme, že ve výhledu je tu možnost, že by k nám mohla dorazit tlaková níže od jihu, která by mohla přinést i trvalé sněžení i do nížin. To vše by mělo být okolo Čt/Pá.

To je ještě ale poměrně daleko a vše budeme upřesňovat v dalších dnech.


1.1.2019

Dorazí ochlazení, sněžení a pocitová teplota při větru hodně klesne

Dnes (1.1.) naměříme denní teploty od +3 do +9°C. Chladněji bude dnes na Moravě/Slezsku. Ojediněle se může ukázat místo, kde teplota vyšplhá až na +11°C. Během pozdních večerních hodin dorazí rychlé ochlazení a tak teploty klesnou na  -2/+2°C.

Zítřejší ráno (2.1.) ukáže teploty většinou od -3 do +1°C.  K tomu už i v nížinách budou srážky přecházet ve formě občasného sněžení. 

Také začne dnes zesilovat vítr, který bude slábnout spíše až ze St na Čt. To vše díky hluboké tlakové níže se středem nad Pobaltím a proto k nám  bude zesilovat příliv studeného a hlavně vlhkého vzduchu od severu.

Proto vítr a sněžení i v nížinách. Doplníme nárazy větru. Vítr bude zesilovat už během odpoledních hodin a jeho nárazy budou v nížinách většinou od 35 do 60 km/h, oj. až k 70 km/h. Proto na tyto uvedené nárazy nevkládáme upozornění. To by muselo pro nižší polohy foukat více jak 70 km/h a to neočekáváme.

Na horách bude vítr v nárazech od 55 do 90 km/h, oj. až ke 100 km/h. Je také potřeba počítat s tím, že pocitová teplota bude hodně nízká. Pokud bude teplota např. na bodu mrazu, tak při cca 40 - 60 km/h bude pocitová teplota okolo -8 stup.

Očekáváme, že do pátečního večera spadne v ČR celkově od 2 do 15 cm, na horách až 50 cm nového sněhu.

V So by se mělo podle modelů na jeden den oteplovat a od Ne zase ochlazovat. Vše ještě upřesníme.

2013-02-23-13-12-56


Upozornění

 Majacek-1_3                                    Majacek-1_8 


 

O n l i n e