Zprávy

4.6.2020 (08:14)

ČEKÁME ŽIVĚJŠÍ POČASÍ - DOSTATEK SRÁŽEK A I BOUŘEK!

Jak už od nás víte řadu dní, tak stále předpokládáme srážky. V posledních týdnech jich je opravdu dost a většina předpokládaného množství se naplnila nebo ještě naplní a to buď ve formě deště či občasných i silnějších přeháněk. K tomu se budou přidávat také bouřky a to na velké části ČR. V minulých dnech šlo spíše o bouřky ojedinělé či místní.

Co nás čeká v dalších hodinách?

Nad střední Evropou se bude několik dní vlnit studená fronta. Dnes ve čtvrtek očekáváme nejprve oblačno až polojasno ale už během dne od západu zataženo a k tomu se přidá další déšť, silnější přeháňky, místy bouřky, které ojediněle mohou být i silné. Na Moravu a do Slezska dorazí srážky až později večer.  Nejvyšší teploty budou od 19 do 25 °C, při trvalejším dešti kolem 18 °C.

Srážky: předpokládáme, že od dnešních cca 11:00 do nedělních 11:00 spadne v ČR za celé toto období plošně od 25 do 50 mm srážek a to nejspíše v té centrální části ČR. Zdá se, že na Z ČR a také na samém kraji V ČR to bude o něco méně. Pokud bouřky zasáhnou opakovaně stejné území, tak nelze vyloučit srážkové úhrny za celé toto období až do 100 mm srážek.

To může vést přechodně ke vzestupům místních říček a řek až na první povod.stupeň - pohotovost.

V bouřkách se mohou také přechodně ukázat silné nárazy větru okolo 70 km/h, kroupy a přívalové srážky.

Většinou by se s nocí a ránem situace měla přechodně uklidňovat ale během dne začne zvlněná studená fronta znova ožívat. 

Situaci budeme případně upřesňovat. Hodně výhledově ještě doplníme, že i v novém týdnu by mělo spadnout poměrně dostatek srážek ale to ještě jistě upřesníme.

Clouds-3526558_1920

Upozornění

 Majacek-1_3                                    Majacek-1_8 

  

 

O n l i n e